SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading

Tuğla, gaz beton yapıştırıcı köpüğü nedir? Nerelerde ve nasıl kullanılır?

2021-07-03

Soma Kimya tarafından piyasaya sürülen Somafix Tuğla & Gaz Beton Yapıştırıcı Köpüğü S919 (Brick & Gas Concrete Adhesive Gun Foam) geleneksel harç yerine kullanılan, yüksek performanslı ve pratikliği ile sıkça tercih edilen popüler bir yapı kimyasalı ürünü olmuştur. Harç hazırlarken girilen zahmetin aksine, 30 saniyede çalkalayarak hazır olan tuğla ve gaz beton yapıştırıcı köpüğü ayrıca kolay kullanımı ve temiz çalışma ortamı yaratması bakımından da çok tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

Tabanca ile kullanılabilen tuğla gaz beton yapıştırıcı köpüğünün ana kullanım alanlarından biri tuğlaları birbirine yapıştırmaktır. Şişeyi elimize alır almaz hazır olan tuğla ve gaz beton yapıştırıcı köpük hızlıca kurur ve güçlü yapışma sağlar. İç ve dış mekanlarda kullanılan ürün, blokları, taşları birbirine sağlam bir şekilde yapıştırır ve yüksek ağırlıkları taşımak için tasarlanmıştır. Fiyat / performans oranı, temiz kullanım olanağı, taşıma ve depolama avantajları nedeniyle tuğla gaz beton yapıştırıcı köpük geleneksel harca göre daha ekonomik, temiz, pratik ve yenilikçi bir üründür.

Yarım saatten kısa sürede sertleşme özelliğine sahip olan tuğla gaz beton yapıştırıcı köpüğü hava koşullarına, buhara ve neme karşı dayanıklıdır. İlk uygulama anında güçlü tutunma sağlar.

İnşaat ustalarının yanı sıra, profesyonel olmayan kullanıcıların da rahatlıkla uygulayabileceği tuğla gaz beton yapıştırıcı köpüğünü kullanırken tuğlalardan taşan köpüğü falçata yardımıyla kesebilirsiniz. Geleneksel harca göre çalışma zamanından yaklaşık 3'te 1 oranında tasarruf sağlayan tuğla ve gaz beton yapıştırıcı köpüğü sıfır dereceden 35 santigrat dereceye kadar olan sıcaklıklarda uygulanabilir. Tuğla gaz beton yapıştırıcı köpüğünün bir diğer öne çıkan özelliği de duvara ekstra yük bindirmemesi, hafif bir yapıştırıcı olmasıdır. Kuruduktan sonra formunu koruyan tuğla gaz beton yapıştırıcı köpüğü -40’tan 100 santigrat dereceye kadar olan sıcaklıklara kadar dayanıklıdır. Tuğla gaz beton yapıştırıcı köpüğün geleneksel harca göre bir diğer avantajı da uygularken daha az yorucu olması, enerjiden önemli oranda tasarruf sağlamasıdır. Ürün ayrıca uygulandığı alanda kalıcı yapışma sağlar.

Tuğla, gaz - beton yapıştırıcı köpüğü nerelerde kullanılır?

Tabancalı poliüretan köpükler sınıfına giren tuğla, gaz - beton yapıştırıcı köpüğü her türlü inşaat malzemesine yapıştırılmak üzerine tasarlanmıştır. Strafor köpük, ahşap, metal, plastik, beton, tuğla yüzeylerinde kullanılabilen tuğla, gaz ve beton yapıştırıcı köpüğü ayrıca boşluk ve derz araları için de uygundur, mükemmel yapışma ve yalıtım sağlar. Tuğla, gaz beton yapıştırıcı köpüğünü uygularken etrafa bulaşan köpükleri Somafix Köpük Temizleyicisi ile temizleyebilirsiniz. Somafix Tuğla & Gaz Beton Yapıştırıcı Köpüğü’nü yatay ve dikey uygulamarda kullanabilirsiniz. Tuğla, gaz beton yapıştırıcı köpüğü dikey kullanımlarda her zaman aşağıdan yukarı doğru uygulamanız gerekir. Uygulanacak alan temiz ve hafif nemli olmalıdır.

Tuğla, gaz beton yapıştırıcı köpüğü nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz: