SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading

Su Bazlı Sıvı Çivi Nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

2021-06-02

Soma Kimya'nın profesyoneller için en iddialı ürünlerinden biri olan sıvı çivilerin, su bazlı sıvı çivi, poliüretan bazlı sıvı çivi, poliüretan şeffaf montaj yapıştırıcı, hibrid sıvı çivi gibi çeşitleri bulunuyor.

Yapı kimyasalları sektörününün dünyadaki en iddialı oyuncularından Soma Kimya'nın Somafix Su Bazlı Sıvı Çivi S171 (Liquid Nail) ürünü, özellikleri, kullanım alanları ve kullanım kolaylığı açısından yapı sektörü profesyonellerinin, ustaların favori ürünlerinden biri haline geldi.

Somafix'in beyaz, siyah, kahverengi ve gri renk seçenekleriyle kullanıcılara sunulan Somafix Su Bazlı Sıvı Çivi S171 (Liquid Nail) ürünüyle, fiziksel güç gerektiren çekiç kullanımı son buluyor, profesyoneller rahatlıkla ürünü uygulayabiliyor.

Yüksek yapışma gücüne sahip olan sıvı çivilerin en yaygın kullanım alanları inşaat alanlarıdır. Özel tabancasıyla kolaylıkla uygulanabilme imkanına sahip olan sıvı çiviler en iyi montaj ve yapıştırıcı malzemeler sınıfındadır. Çoğunlukla ahşap ve metal yüzeylerle, endüstriyel ürünlerin yapıştırılmasında kullanılan sıvı çiviler dayanıklılığıyla da ideal bir çözüm sunarlar. Çok amaçlı ürün olarak da kullanılabilen su bazlı sıvı çiviler kullanıma hemen hazır ürünlerdir. Su bazlı sıvı çivilerin tutkal gibi diğer endüstriyel yapıştırıcılardan farkı ise uzun süre preslemeye gerek olmamasıdır. Su bazlı sıvı çivi uygulanırken kısa süre presleme yapmak yeterli olacaktır.

Su geçirmeyen özelliğe sahip olan Somafix Su Bazlı Sıvı Çivi S171 (Liquid Nail) ürünü ayrıca boyanma özelliğine sahiptir.

Su bazlı sıvı çivi nerelerde kullanılır?

Su bazlı sıvı çiviler inşaatlarda, montaj işlerinde, mobilyalarda, ahşap yüzeylerde, PVC'lerde, tamirat işlerinde, metal ürünlerin montajlarında, cam, metal, ayna, plastik gibi malzemelerin ahşap yüzeylere yapıştırılmasında, ahşap ve plastik malzemelerin duvara yapıştırılmasında, pervazların, süpürgeliklerin ve lambrilerin montajında ve seramiklerin yapıştırılmasında kullanılır.

Su bazlı sıvı çivi nasıl kullanılır?

Kısa sürede kürleşme özelliğine sahip olan su bazlı sıvı çiviyi uygularken mekanlarınızın kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Ürün açılır açılmaz tabancasıyla kolayca kullanılabilen su bazlı sıvı çivileri uyguladıktan sonra kısa süre preslemeniz gerekir. Çok güçlü bir yapıştırıcı olan su bazlı sıvı çiviler metrekarede 150 kiloya kadar ağırlığa dayanabilir.

Su bazlı sıvı çivi nedir? Nerelerde ve nasıl kullanılır? Sorularının cevabını Somafix Su Bazlı Sıvı Çivi S171 videomuzdan da izleyebilirsiniz: