SS | destek@abanozmedya.com | Trabzonloading

Silikonize Akrilik Mastik nedir? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

2021-05-21

Yapı ve kimya endüstrisinin en popüler ürünlerinden biri olan silikonize akrilik mastikler kullanım alanlarının genişliği ve kolay kullanım özelliği nedeniyle yapı profesyonellerinin vazgeçilmez ürünlerinden biri olmuştur.

Somafix'in profesyoneller tarafından en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan Somafix Akrilik Silikonize Mastik S121 ürünü yüksek yapışma gücü ve elastikiyeti açısından dolgu ve yalıtım amaçlı kullanımlarda yüksek performans sağlar.

Tabancalı olarak kullanılan akrilik silikonize mastiklerin en önemli özellikleri kolay kullanılması, antibakteriyel olması, esnek olması, havaya ve suya dayanıklı olmasıdır. Beyaz, siyah, kahverengi, gri gibi renk seçenekleriyle profesyonellerle buluşan silikonize akrilik mastikler dekorasyonda da estetik bir alternatif oluştururlar.

Silikonize akrilik mastikler nerede kullanılır?

Silikonize akrilik mastikler alüminyum, ahşap ve PVC doğramaların montajında, iç ve dış mekanlarda, derz ve küçük çatlakların onarımında, lavabo, küvet, dolap, fayans ve seramiklerde, tuğla ve beton çatlaklarında, ahşap yüzeylerde ve ayrıca çatlaklara karşı boya öncesi kullanılan sızdırmazlık, yapıştırma, dolgu ve yalıtım malzemeleridir.

Silikonize akrilik mastikler nasıl kullanılır?

Doğrudan su akışının olduğu yerlerde kullanılmaması gereken silikonize akrilik mastikler tabanca ile kolayca uygulanma özelliğine sahiptir. Parlak görünümü ve boyanabilme özelliğine sahip olan silikonize akrilik mastikleri uygulamadan önce kulllanım alanlarının temiz, kuru, toz, kir ve yağdan arındırılmış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Normal sertliğine 2 haftada ulaşan ve kuruduktan sonra esnekliğini uzun süre koruyan silikonize akrilik mastikleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus uygulamadan sonra 3 saat, uyguladığınız alanı sudan korumanız gerekmesidir.